Teslimat Koşulları

Teslimat Koşulları

Kargo Firmalarının Gönderi Alanı

Kargo firmasının (Aras Kargo) gönderi alanı kapsamında olması şartıyla siparişleriniz Türkiye sınırları içerisinde dilediğiniz adrese ulaştırılır.

Siparişinizin Hazırlanması

Sipariş ettiğiniz ürünlerin kargoya verilme süreleri ürün detay sayfalarında yer almaktadır. Siparişiniz www.BİMOSSA.com tarafından kargoya verildikten sonra bir e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

Siparişinizin Takibi

Siparişlerinizi https://kargola.com/kargo-takip/  adresinden kontrol edebilirsiniz

Kargoya Verilen Siparişlerin Teslimat Adresinize Sevkiyatı
Siparişleriniz kargo firmasına teslim edildikleri tarihten itibaren;
1 ile 3 iş gününde,

Kargo firmalarına teslim süreçleri resmi ve dini tatiller hariç hafta içi her gün, kargo firmalarınca dağıtım süreçleri ise Pazar günleri ve resmi ve dini tatiller hariç her gün yapılmaktadır.

Kargo Firmasının Teslimat Anında Size Ulaşamadığı Durumda

Kargo firması siparişinizde belirttiğiniz teslimat adresinize 2 kez uğrayacak, 2 uğrama sonucunda da teslimatı yapacak kimseyi bulamaması durumunda ürünler BİMOSSA FABRİKASINA geri getirilecektir. Bu durumda ürünler iade edilmiş kabul edilecek ve ürün iade kuralları geçerli olacaktır.

Kargo Ücretleri

www.BİMOSSA.com internet mağazasından ve telefonla sipariş verdiğiniz ürünlerin kargo ücreti orijinal ambalajlarının hacimlerine (desilerine*) göre hesaplanmaktadır. Gönderilerin yapılacağı il-ilçe bilgisinin kargo ücretine etkisi yoktur.

Desi olarak adlandırılan bu ölçümleme sistemine göre bir ürünün desisi santimetreküp cinsinden hacminin 3000’e bölünmesiyle hesaplanır. Desileri ondalıklı rakam olan ürünlerin kargo fiyatları üste yuvarlanarak hesap edilir. Bu ücret ödeme sayfasında toplam tutarınıza eklenerek tahsil edilir.

Kargo ücreti talep edileceği durumlarda mutlaka alışveriş sepetinizde ve ödeme cetvelinizde görüntülenerek , ödemenin bilginiz dahilinde olması sağlanmaktadır.


Ürünlerde sevkiyatta oluşabilecek ezilme, bozulma ya da kırılma gibi istenmeyen bir durum görüldüğü zaman, ürün ambalajı bozulmadan ve kargonun geldiği gün ürün resminin çekilerek siparisdestek@bimossa.com.tr mail adresine veya 90 850 241 1016 whatsapp hattımımıza iletilmesi gerekmektedir.
Yalnızca ürün kargosunda hasarlı bir şekilde tarafınıza ulaşan ürünün iadesi yapılmaktadır. Bu durumun bir tutanak ile tespit edilmesi gerekmektedir.
Bu nedenle kargonuzu teslim alırken, kargo personeli gitmeden kargonuzu açıp kontrol etmenizi tavsiye ederiz.
Böylece hasarlı bir durum varsa, aynı kargo personeli ile vakit kaybetmeden göndermiş olursunuz.
Kargo hasarı dışında iade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücreti müşteriye aittir. Satın aldığınız ürünler süt ürünleri gibi bozulabilir gıda ürünleri ise, ürünleri yeniden bize ulaşıncaya kadar bozulmayacak şekilde paketleyerek geri göndermeniz gerekmektedir. Geri gönderim esnasında yaşanacak bozulmalardan firmamız sorumlu değildir.
İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün bize sağlam olarak ulaştıktan sonraki 10 gün içerisinde yapılmaktadır.